ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12343100
*
nr 1234 3100
Spegel
empirestil, 1900-tal, 64x31
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2019
kl 19:48:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/2 20:28:59
1
150 kr
10/2 13:19:14
2
300 kr
11/2 11:08:26
3
250 kr
11/2 11:08:26
2
300 kr (Budbetjänt)
11/2 18:07:33
4
Vinnande bud
11/2 18:11:57
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakoliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1234 3100
Spegel
empirestil, 1900-tal, 64x31
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/2 20:28:59 | 1 | 150 kr |
| 10/2 13:19:14 | 2 | 300 kr |
| 11/2 11:08:26 | 3 | 250 kr |
| 11/2 11:08:26 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 11/2 18:07:33 | 4 | Vinnande bud |
| 11/2 18:11:57 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43 -
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakoliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



